ZAPŁATA


"Zapłata"

Wydawnictwo W.A.B.

premiera: 17 czerwca 2015


OPIS:

Dwie dziewczynki, Agata Górska i Justyna Lipiec, połączone traumatycznym wydarzeniem, zaprzyjaźniają się. Dwadzieścia lat później: Mariusz Leśniak, prawnik, syn znanego warszawskiego adwokata, zostaje zamordowany w toalecie modnego klubu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi para policjantów z wydziału zabójstw: Sławek Tomczyk i Agata Górska. Szybko okazuje się, że zabójstwo Leśniaka może mieć związek ze zdarzeniem sprzed ośmiu lat – śmiertelnym pobiciem pewnego studenta, ówczesnego chłopaka Justyny Lipiec. Ten fakt oraz nietypowe narzędzie zbrodni sprawiają, że Justyna staje się główną podejrzaną. Agata, rozdarta między lojalnością wobec przyjaciółki a poczuciem uczciwości wobec Tomczyka, wikła się w kolejne kłamstwa, spowalniając bieg śledztwa… 

Co ukrywa Justyna Lipiec i do czego zdolny jest człowiek rozczarowany systemem, który miał go chronić? 

Czym jest sprawiedliwość i czy każdy zapłaci za swoje grzechy?


"Zapłata" to historia o tym, że zaniechanie też jest działaniem i nigdy nie wiemy, która z naszych decyzji będzie brzemienna w skutkach. To także opowieść o tym, że przeszłość może nas dogonić w najmniej oczekiwanym momencie. 

"Zapłata" to wciągająca powieść o ludziach, ich wyborach i skomplikowanych relacjach, a także o sekretach, które wyszły na jaw, ponieważ popełniono okrutną zbrodnię. PRZYKŁADOWE OPINIE O KSIĄŻCE:

Krytycznym okiem
Portal kryminalny
Spacer pomiędzy książkami
Redaktor na tropie
Przegląd czytelniczy
Literacki świat Cyrysi
Pisaninka
Mój świat - szelest kart
Nowalijki
Nietypowe recenzje Agi
Lubimy czytać
Recenzja Iwony Banach
Taki jest świat
W szponach literek
Na regale u Marty Mrowiec
3telnik
Tanayah czyta
PrawieBlog o książkach
Bibliofilka
Książki moja odskoczniaKsiążkę można kupić w księgarniach stacjonarnych i internetowych na terenie całej Polski.
Dostępna jest również w wersji elektronicznej.