sobota, 11 lipca 2015

Zdaniem czytelników - cd.

Magdalena Majcher z Przeglądu czytelniczego pisze tak o "Zapłacie":

"Miejski, nieco kobiecy kryminał zapewnia doskonałą rozrywkę i przyspieszone bicie serca. Małgorzata Rogala skupia się na bolesnej przeszłości, jaka determinuje działania bohaterów. "Zapłata" to nie tylko kryminał, ale również obiecująca powieść psychologiczno-obyczajowa. Autorka zaprasza nas do odkrywania sekretów, które zapewne nigdy nie ujrzałyby światła dziennego, gdyby nie dokonano okrutnej zbrodni. [...] Akcja pędzi w zawrotnym tempie już od początku, autorka nie poświęca uwagi zbyt wielu detalom i przez cały czas trzyma czytelnika przy sobie. Wyraziste postacie, mocne i logiczne umotywowanie działań bohaterów dodatkowo zachęcają do lektury."
http://przeglad-czytelniczy.blogspot.com/2015/07/magorzata-rogala-zapata-recenzja.html


I jeszcze fragment recenzji Moniki Orłowskiej, autorki książek i redaktorki, którą bardzo cenię:

"Bardzo dobrze. Prosto. Wiarygodnie. Małgorzata Rogala nie wysyła swoich bohaterów do Australii czy Afryki. Nie kombinuje unikatowych narzędzi tortur czy broni z przemytu. Nie wymyśla zatargów rodzinnych, rzadkich chorób ani plemiennych legend. Wystarczy stara dobra Warszawa, trujące rośliny i historia, która mogła się przydarzyć praktycznie każdemu. Czytelnik dostaje wgląd w umysł morderczyni, ale nie ma pojęcia, do czyjej głowy trafił.
Postacie są nieliczne i bardzo zgrabnie ze sobą powiązane. Również w sensie romansowym. Wszystkie wątki starannie domknięto. Dwie sprawy zawieszone w próżni dają nadzieję na kontynuację przygód Agaty Górskiej."Brak komentarzy:

Prześlij komentarz